“ISKA” Belgesel Film Gösterimi ve Söyleşi

25 MAYIS / 19.30
Kontenjan 20 kişi ve kayıt zorunludur

“Iska”, Beşiktaş’ın eski milli file bekçisi Fevzi Tuncay’ın 1999-2000 sezonunda Galatasaray derbisinde bir topu ıskalamasının ardından değişen kariyerini ve ıska anını odağına alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Mert Erez yapıyor. Gösterimi Artlens İzmir‘de izlemek içi formu doldurunuz.

Açılışını 59. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan, daha sonra Fransa’nın Nice şehrinde düzenlenen Beausoleil Côte d’Azur International FICTS Festival Du Cinéma Sportif’de ödül için yarışan ve son olarak İtalya’nın Festival Del Cinema Dı Cefalu festivalinde boy gösteren Iska, basında da çokça yankı buldu. Belgeselin içerisinde Mehmet Özdilek, Feyyaz Uçar, Ayhan Akman gibi birçok önemli isim bulunuyor. Belgeselin yapımcılığını Ahmet Küçükkayalı, ortak yapımcılığını ise Gökçe Kaan Demikıran yapıyor. Sponsorluğunu ise Baymak BDR Group üstlendi.

Süre: 71 dakika

Tür: Belgesel

 Mert Erez kimdir?

Radyo, TV ve sinema eğitimleri aldı. İki hikâye kitabı yazdı. Birçok reklam ajansında metin yazarlığı yaptı. Son çektiği Iska isimli belgesel ile 59. Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Belgesel Dalında finalist oldu. Futbol yazarlığı, senaryo yazarlığı ve yönetmenlik yapmaya devam ediyor.

Filmografi

O An- Kısa Film, 2007 – Senarist

Filmin Adı Yok – Kısa Film, 2012 – Senarist, Yönetmen

VEFA – Belgesel, 2015 – Yönetmen

Iska – 2021, Belgesel – Senaryo, Yönetmen Beklerken – En Attendant – 2022, Senaryo, Yönetmen