Bireysel Mentörlük Programı

Mentörlük Programı fotoğrafın tüm alanlarında rehberlik sağlar. Program, ücretsiz olan ilk konsültasyon görüşmenizde sizin ihtiyaç ve isteklerinize göre Nilay İşlek tarafından belirlenir.

Bu programdan faydalanabilmek için hangi seviyede olmalıyım?

Program kişiye özel oluşturulduğu için her seviyeden fotoğraf severler bu programdan yararlanabilir. Uzun zamandır ertelediğiniz fotoğraf merakınıza başlamak için hangi kamerayı almanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Artık fotoğraflarınızdan para kazanmak veya portföyünüzü bir sergiye dönüştürme çabasına olabilirsiniz. Birebir görüşmeler ile olmak istediğiniz seviyeye ulaşmanız için takip etmeniz gereken yolda ilerleyeceksiniz.

Görüşmelerde özel dersler mi yapılacak?

            Tabii ki birebir görüşmeler teknik eksikliklerinizi gidermek için harika bir fırsat olacaktır. Ancak fotoğraf, kameranızı kullanmayı ve fotoğraf çekmeyi öğrenmekten daha fazlasıdır. Aslında siz fazlasını verdikçe karşılığında daha fazla alacağınız bir yaşam tarzıdır. Mentörünüz ile karşılıklı açık ve dürüst bir ilişki kurmaya ve öğretisini takip etmeye istekli olmanız size en büyük faydayı sağlayacaktır.

Hangi sıklıkla ve süreyle görüşeceğiz?

            Amacınıza göre farklı sıklık ve sürelerdeki seçeneklerden birine karar verebilirsiniz;

  • Haftada bir kez toplam 4 görüşme: Bu paket daha çok fotoğrafa daha önce başlamış ve yeni bir proje veya iş planına yönelmek isteyenlere vizyonlarını geliştirmelerini sağlaması için tavsiye edilir.
  • Ayda 2 kez toplam 8 görüşme: Bu süreç hem fotoğrafa yeni başlayanlar için hem de portföyünü geliştirmek ve kendine özgü bir sanatsal bakış açısı kazanmak isteyenler için uygundur.
  • Ayda 2 kez toplam 12 görüşme: Nilay İşlek ile 6 aylık bir yolculuk sonunda isterseniz fotoğraf alanında kendi işinizi kurmayı veya sıfırdan kendinize özgü bir projeye başlayıp bitirmeyi başarabilirsiniz. Bir usta-çırak ilişkisinin sağlayacağı tecrübe ve bilgi aktarımı sayesinde fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız, fotoğraf ve sanat hayatınızın ayrılmaz bir parçasına dönüşecek.

Mentörlük Programı 30dk’lık ücretsiz ön konsültasyon görüşmesi ile başlar. Bu görüşmenin amacı, sizin fotoğraf alanındaki seviyenizin ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinin belirlenmesidir. Program boyunca yapılan tüm görüşmeler 90dk’lık Zoom toplantıları şeklinde planlanır. Görüşme gün ve saati her iki taraf için uygun olacak şekilde ayarlanır.

Nilay İşlek

            Fotografik akademik geçmişi ile 20 yılı aşkın süredir çeşitli kurumlarda ve İzmir’de kurduğu Artlens Görsel Kültür Atölyesi’nde her yaştan kişiye fotoğraf eğitimi vermekte olan Nilay İşlek, ulusal ve uluslararası işleri ve birikimi sonucu 2018 yılında İngiltere Sanat Konseyi’nin onayı ile her yıl yaklaşık 40 görsel sanatçıya verilen “Özel Yetenek Vizesi” ile Londra’ya yerleşmiştir. Fotoğrafın ticari, akademik ve sanatsal tüm boyutları ile harmanlanmış meslek hayatını ve çalışmalarını Londra’da kurduğu Artlens London’da devam etmektedir.